राजनीति


शनिबार बिहान ४ बजेसम्म १४३ क्षेत्रको नतिजा आयो, कसले कति जित्यो? (सूचीसहित)

शनिबार बिहान ४ बजेसम्म १४३ क्षेत्रको नतिजा आयो, कसले कति जित्यो? (सूचीसहित)

फाइल।


नेपालखबर
मंसिर १० , काठमाडौँ

मंसिर ४ मा सम्पन्न प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा निर्वाचनअन्तर्गत संघीय संसदको प्र्रत्यक्षतर्फको नतिजा अन्तिमतिर पुगेको छ। शनिबार बिहान ४ बजेसम्म १४३ प्रतिनिधिसभा निर्वाचन क्षेत्रको अन्तिम नतिजा सार्वजनिक भएको छ। 

१४३ स्थानको नतिजा आउँदा सत्ता गठबन्धनको नेतृत्व गरिरहेको नेपाली कांग्रेस ४७ सिटमा विजय हासिल गर्दै पहिलो दलका रुपमा देखा परेको छ। २०७४ को निर्वाचनमा कम्युनिस्ट विचारधारा बोकेका दलहरुबीच चुनावी तालमेल हुँदा कांग्रेस संघीय संसदमा २३ मा खुम्चिनु परेको थियो।  

प्रतिनिधिसभाका १६५ निर्वाचन क्षेत्रमध्ये अन्तिम परिणाम सार्वजनिक भएका १४३ मा कांग्रेसले ४७ स्थानमा जित निकाल्दा नेकपा एमाले ३८ स्थानमा विजयी भएको छ। सत्ता गठबन्धनमा रहेका दलहरु नेकपा माओवादी केन्द्रले १५ र नेकपा एकीकृत समाजवादीले १० स्थानमा जित निकाल्न सफल भएका छन्। 

निर्वाचनको संघारमा गठन भएर संसदीय चुनावमा सहभागी राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी ७ स्थानमा विजयी भएको छ। एमालेसँग चुनावी तालमेल गरेर चुनावी प्रतिष्पर्धामा उत्रिएको राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा) ६ र जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) नेपाल ५ क्षेत्रमा विजयी हुँदा सत्ता गठबन्धनसँग तालमेल गरेको लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी (लोसपा) र राष्ट्रिय जनमोर्चाले क्रमशः ४ र १ सिट जितेका छन्। 

गत वैशाखमा सम्पन्न स्थानीय तह निर्वाचन अघि निर्वाचन आयोगमा दर्ता भएको नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले ३, मुलुक विखण्डनको मुद्दा अघि सारेर मुलधारको राजनीतिमा आएको जनमत पार्टी, नेपाल मजदुर किसान पार्टी (नेमकिपा) १–१ प्रतिनिधिसभा आप्mनो पक्षमा पार्न सफल भएका छन्। 

हालसम्म मतगणना सम्पन्न भएका क्षेत्रमध्ये ५ प्रतिनिधिसभा निर्वाचन क्षेत्रबाट स्वतन्त्र उम्मेदवारहरु निर्वाचित भएका छन्।   

प्रतिनिधिसभा सदस्यमा निर्वाचितहरुको सूची:
नेपाली कांग्रेस
(१) मुस्ताङ– योगेश शेरचन
(२) मनाङ– टेकबहादुर गुरुङ
(३) काठमाडौं १ – प्रकाशमान सिंह
(४) काठमाडौं ३ – सन्तोष चालिसे
(५) काठमाडौं ४– गगनकुमार थापा
(६) काठमाडौं ५ – प्रदीप पौडेल
(७) रसुवा– मोहन आचार्य
(८) ललितपुर १– उदय शमशेर जबरा
(९) तनहुँ २ – शंकर भण्डारी
(१०) डडेल्धुरा– शेरबहादुर देउवा
(११) काठमाडौं १० – राजेन्द्रकुमार केसी
(१२) पर्सा ४ – रमेशकुमार रिजाल
(१३) सुर्खेत २ – हृदयराम थानी
(१४) ओखलढुंगा १– रामहरि खतिवडा
(१५) झापा १– विश्वप्रकाश शर्मा
(१६) पर्सा १– अजयकुमार चौरसिया
(१७) गोरखा १– राजेन्द्र बजगाँई
(१८) म्याग्दी १– खमबहादुर गर्बुजा
(१९) अछाम २ – पुष्पबहादुर शाह
(२०) कैलाली ४ – वीरबहादुर बलायर
(२१) दार्चुला – दिलेन्द्र प्रसाद बडू
(२२) कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक
(२३) कञ्चनपुर २– एनपी साउद 
(२४) सिन्धुपाल्चोक २ – मोहनबहादुर बस्नेत
(२५) दैलेख २ – दिक्पालकुमार शाही 
(२६) भक्तपुर २ – दुर्लभ थापा 
(२७) नवलपरासी पूर्व १ – शशांक कोइराला 
(२८) तनहुँ १ – रामचन्द्र पौडेल 
(२९) बाँके ३ – किशोरसिंह राठोर
(३०) रौतहट ४ – देवप्रकाश तिमल्सिना
(३१) नवलपुर २ – विष्णुकुमार कार्की
(३२) सप्तरी ३ – दिनेश यादव
(३३) धादिङ २ – रामनाथ अधिकारी 
(३४) सुर्खेत १ – पूर्णबहादुर खड्का
(३५) दाङ ३ – दीपक गिरी 
(३६) सिन्धुली १ – श्यामकुमार घिमिरे
(३७) बर्दिया १ – सञ्जयकुमार गौतम 
(३८) नवलपरासी (बर्दघाट सुस्ता पश्चिम)– १ विनोद चौधरी 
(३९) धनुषा २ – रामकृष्ण यादव
(४०) मोरङ ६ – शेखर कोइराला 
(४१) गुल्मी १ – चन्द्र भण्डारी
(४२) स्याङ्जा १ – राजु थापा
(४३) संखुवासभा १ – दिपक खड्का 
(४४) नवलपुर १ – शशांक कोइराला
(४५ं) कैलाली ५ – डिल्लीराज पन्त
(४६) कपिलवस्तु २ – सुरेन्द्रराज आचार्य
(४७) तेह्रथुम – सीता गुरुङ

नेकपा एमाले
(१) उदयपुर २ – अम्बरबहादुर रायमाझी
(२) काठमाडौं ९ – कृष्णगोपाल श्रेष्ठ
(३) ललितपुर २– प्रेमबहादुर महर्जन
(४) गुल्मी २ – गोकर्ण विष्ट
(५) झापा २ – देवराज घिमिरे
(६) झापा ५ – केपी शर्मा ओली
(७) ताप्लेजुङ– योगेश भट्टराई
(८) पर्सा ३– राजकुमार गुप्ता
(९) अर्घाखाँची– टोपबहादुर रायमाझी
(१०) प्युठान– सूर्य थापा
(११) लमजुङ १– पृथ्वीसुब्बा गुरुङ
(१२) मकवानपुर २ – महेश बर्ताैला 
(१३) सोलुखुम्बु – मानवीर राई 
(१४) पर्वत – पदम गिरी
(१५) झापा ४ – लालप्रसाद साँवा लिम्बु 
(१६) रुपन्देही ५ – बासुदेव घिमिरे
(१७) धनकुटा – राजेन्द्रकुमार राई
(१८) कास्की २ – विद्या भट्टराई
(१९) सिरहा १ – रामशंकर यादव 
(२०) बाँके १ – सूर्यप्रसाद ढकाल 
(२१) बैतडी – दामोदर भण्डारी 
(२२) कपिलवस्तु १ – बलराम अधिकारी
(२३) कञ्चनपुर १ – तारा लामा तामाङ
(२४) पाँचथर – वसन्तकुमार नेम्वाङ
(२५) कास्की ३ – दामोदर पौडेल वैरागी 
(२६) बारा ३ – ज्वालाकुमारी साह 
(२७) धनुषा ३ – जुलीकुमारी महतो
(२८) बारा १ – अच्युतप्रसाद मैनाली
(२९) सर्लाही ३ – हरिप्रसाद उप्रेती
(३०) काभ्रेपलाञ्चोक २ – गोकुलप्रसाद बास्कोटा
(३१) कास्की १ – मनबहादुर गुरुङ 
(३२) पाल्पा २ – ठाकुर गैरे
(३३) पाल्पा १ – नारायणप्रसाद आचार्य
(३४) मोरङ २ – ऋषिकेश पोखरेल
(३५) रुपन्देही २ – विष्णु पौडेल 
(३६) कपिलवस्तु ३ – मंगलप्रसाद गुप्ता
(३७) सिरहा ३ – लिलानाथ श्रेष्ठ
(३८) रुपन्देही १ – छविलाल विश्वकर्मा 
  
नेकपा माओवादी केन्द्र
(१) सिन्धुली २– लेखनाथ दाहाल
(२) सिन्धुपाल्चोक १ – माधव सापकोटा
(३) बाग्लुङ २ – देवेन्द्र पौडेल
(४) रोल्पा – वर्षमान पुन
(५) रुकुम पूर्व १ – पूर्णबहादुर घर्तीमगर
(६) जाजरकोट – शक्तिबहादुर बस्नेत
९७) गोरखा २ – पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’
(८) दाङ २ – रेखा शर्मा
( ९) खोटाङ – रामकुमार राई
(१०) भोजपुर – सुदन किराती 
(११) मोरङ ४ – अमनलाल मोदी 
(१२) रुकुम पश्चिम – जनार्दन शर्मा 
(१३) नुवाकोट १ – हितबहादुर तामाङ
(१४) कालिकोट – महेन्द्रबहादुर शाही
(१५) हुम्ला – छरिङ डम्डुल लामा 

नेकपा एकीकृत समाजवादी
(१) अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर
(२) बारा ४ – कृष्णकुमार श्रेष्ठ
(३) बझाङ – भानुभक्त जोशी
(४) दैलेख १ – अमरबहादुर थापा
(५) डोटी – प्रेम आले
(६) सल्यान – प्रकाश ज्वाला 
(७) रौतहट १ – माधवकुमार नेपाल
(८) डोल्पा – धनबहादुर बुढा 
(९) धादिङ १ – राजेन्द्र पाण्डे
(१०) दाङ १ – मेटमणि चौधरी

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी
(१) काठमाडौं ७ – गणेश पराजुली
(२) काठमाडौं ८ – विराजभक्त श्रेष्ठ
(३) काठमाडौं २ – सोविता गौतम
(४) काठमाडौं ६ – शिशिर खनाल
(५) चितवन २ – रवि लामिछाने 
(६) ललितपुर ३ – डा। तोसिमा कार्की
(७) चितवन १ – हरि ढकाल 

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)
(१) बाँके २ – धवलसमशेर जबरा
(२) जुम्ला – ज्ञानेन्द्रबहादुर शाही 
(३) मकवानपुर १ – दीपकबहादुर सिंह
(४) झापा ३ – राजेन्द्र लिङ्देन
(५) नवलपरासी २ – धु्रवबहादुर प्रधान
(६) चितवन ३ – विक्रम पाण्डे

जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)
(१) पर्सा १ – प्रदीप यादव
(२) सप्तरी १ – नवलकिशोर साह
(३) सिरहा ४ – वीरेन्द्रप्रसाद महतो महतो 
(४) सिरहा २ – राजकिशोर यादव 
(५) बारा २ – रामसहायप्रसाद यादव

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी (लोसपा)
(१) रुपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला
(२) सर्लाही १ –  रामप्रकाश चौधरी
(३) महोत्तरी २ – शरदसिंह भण्डारी 
(४) महोत्तरी ३ – महन्थ ठाकुर

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी
(१) कैलाली ३ – गंगाराम चौधरी
(२) कैलाली १ – रञ्जिता श्रेष्ठ 
(३) कैलाली २ – अरुणकुमार चौधरी

राष्ट्रिय जनमोर्चा
(१) बाग्लुङ – चित्रबहादुर केसी

नेपाल मजदुर किसान पार्टी (नेमकिपा)
(१)  भक्तपुर १ –  प्रेम सुवाल

जनमत पार्टी 
(१) डा. सीके राउत 

स्वतन्त्र
(१) बर्दिया २ – लालवीर चौधरी
(२) मोरङ ५ – योगेन्द्र मण्डल 
(३) रौतहट ३ – प्रभु साह 
(४) सर्लाही ४ – अमरेशकुमार सिंह 
(५) रौतहट २ – किरणकुमार साह

मंसिर १०, २०७९, शुक्रबार

प्रतिक्रिया

नेपाल खबर प्रा.लि
सूचना विभाग दर्ता नंः ५४९/०७४-७५

Nepal Khabar Pvt. Ltd.

Blue Star Complex
Thapathali-11, Kathmandu, Nepal
+977 01 5340505 / 5341389
Admin:[email protected]
News:[email protected]

विज्ञापनका लागि सम्पर्क

+977 9851081116
[email protected]

जीवन बस्नेत
कार्यकारी निर्देशक
पिनाकी राय
बिजनेश एड्भाइजर
सविन पोखरेल
लेखा तथा प्रशासन प्रमुख
ललिता तामाङ
कार्यालय सहयोगी

नेपालखबर टीम


विशेष संवाददाता
सागर न्यौपाने

उप–सम्पादक
खगेन्द्र गिरी
नवराज रेग्मी
रूपबहादुर विश्वकर्मा
विद्यानाथ अधिकारी

ग्लोबल अफेयर्स संयोजक
सन्तोष घिमिरे

समाचार संयोजक
ज्ञानेन्द्र खड्का

निर्वाचन सम्पादक
जेवी पुन मगर

म्यागेजिन सम्पादक
सीताराम बराल

प्रधान सम्पादक
पूर्ण बस्नेत
Copyright © 2021 Nepalkhabar. All Rights Reserved. Designed byCurves n' Colors. Powered by.